Czy można zamontować czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2016, 15:46

Czy można zamontować czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Post: #66 tomaszkowal
06 cze 2016, 14:45

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś zabezpieczyć dom przed mrozami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam piec na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu nie dawał rady. Nabyłem więc drugi kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje problem z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie zweryfikować czy piec działa poprawnie i jaka jest w pomieszczeniach zadana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby dać czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Post: #67 adamniczyj
06 cze 2016, 15:08

Serwus, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz na tej stronie: https://sisim.pl . Poniżej masz schemat, który pokazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć różnego rodzaju czujki. Najbardziej popularne to te, które sygnalizują włamanie do mieszkania. Występują jeszcze czujniki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:37

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Post: #122 lukaszgos
11 sty 2017, 10:53

Witaj. Na dzień dzisiejszy centrale Satel posiadają sporo możliwości. Natomiast problemem może być twoja instalacja alarmowa w domu. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez kłopotu dać tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz dobrze zaprojektowany schemat założenia systemu monitoringu w domu jednorodzinnym. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala alarmu jest montowana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:


Wróć do „Wolne myśli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości