Potrzebuję fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Potrzebuję fachowca, który projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #49 marekwirazka
31 maja 2016, 10:30

Witam, potrzebuje rzetelnego wykonawcy, który zajmuje się montowaniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Posiadam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Bardzo proszę o namiary na firmy z Mazowsza.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:37

Potrzebuję firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Post: #50 lukaszgos
31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele tysięcy lat temu zauważono, że grzejąc piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii produkowano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do upiększania swoich strojów. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto robić dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego jakie używamy współcześnie wyprodukowali dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Dynamiczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Robiono tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w produkcji luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy brałeś pod uwagę ofertę tych ludzi z okolic Warszawy godziny pracy zakładu w Warszawie - posiadają bardzo interesujące pracę Obrazek Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich stronie to właśnie posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w swoim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Post: #51 adamniczyj
31 maja 2016, 10:42

Witam, nie sądziłem iż są tego rodzaju rozwiązania. Właśnie buduję dom i dumałem jak zaprojektować łazienkę na poddaszu. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dziękuje za link do tej strony.

podobne tematy:


Wróć do „Wolne myśli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość