Dobry psychiatra

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:37

Dobry psychiatra

Post: #128 lukaszgos
05 gru 2017, 7:51

Hasło psychiatra sporej liczbie z nas nie kojarzy się za dobrze. Wiele ludzi kojarzy lekarza psychiatrę z filmami, w których leczy osoby psychicznie chore. Jest w tym trochę racji. Mimo to cytując klasyka: nie ma osób zdrowych, są tylko nieodpowiednio przebadani, możemy zastanowić się jakie przypadłości medyczne leczy lekarz psychiatra. Na początku trzeba określić dyscyplinę naukową, w której działa psychiatra. Jest to jedna z podstawowych specjalizacji medycznych. Lekarz psychiatra zajmuje się określaniem, przeciwdziałaniem, leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Psychiatra diagnozuje jakie są ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, oraz konstytucjonalne.

Tak więc widzimy, że lekarz psychiatra to nie wyłącznie osoba, która pracuje w zamkniętych placówkach psychiatrycznych. Lekarz psychiatra stara się pomóc wielu ludziom w codziennych problemach. Jeden z nich to coraz częściej występujące uzależnienie od alkoholu. Wystarczy wpisać w pasek przeglądarki sprawdzony psychiatra żeby na własnej skórze przekonać się jak duży jest to problem. Również z usług lekarza psychiatry korzystają pacjenci, którzy przeżyli traumatyczne doświadczenia. Można do nich zaliczyć między innymi śmierć członków rodziny. W tego typu przypadkach lekarz psychiatra pomaga ludziom zapanować nad ich zaburzeniami psychicznymi i pomóc w powrocie do życia w społeczeństwie. Z lekarzem psychiatrom mają do czynienia wszyscy kadeci do służb mundurowych. Badanie psychiatryczne przyszłych kandydatów warunkuje ich przyjęcie do staży pożarnej czy wojska. Poprzez jego pracę posiadamy gwarancję, że przyszli funkcjonariusze pożyteczności publicznej będą wykonywali swoje obowiązki właściwie. Także osoby prywatne, które pragną uzyskać zezwolenie na otrzymanie broni palnej, będą miały do czynienia z psychiatrą. Bez badania lekarza psychiatry nie uzyskają pozwolenia. Tylko osoby, które nie mają chorób psychicznych mogą otrzymać zezwolenie na broń. Więc widzimy, że lekarz psychiatra ma również znaczne znacznie w kontekście społecznym.

Reasumując psychiatra to lekarz, który stwierdza czy z naszą głową jest wszystko w porządku. Jeśli znajduje jakąś przypadłość próbuje ją wyleczyć. Szybkie leczenie zazwyczaj gwarantuje 100% powrót osoby chorej do społeczeństwa.

Wróć do „Wolne myśli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości